Porządek kolędy na bieżący tydzień (31.12.2018 – 5.01.2019)

porzadek-koledy

Porządek kolędy
poniedziałek 31 grudnia, od 9.00 – Góry Bydlińskie;

środa, 2 stycznia – od 9.00 – Domaniewice od Zarzecza do końca tej kolonii;

czwartek 3 stycznia – od 9.00 – Domaniewice tzw. Pagóry – od rodziny Mazur , Żurek do rodziny Nowak;

piątek 4 stycznia – od 9.00 – Domaniewice – od rodziny Graca do Dłużca;

sobota 5 stycznia – od 9.00 – Domaniewice – od rodziny Dudek za stawem, a następnie domy przy szosie i w stronę Ogrodnictwa Mól do końca.

W czasie kolędy nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki.

Intencje mszalne na bieżący tydzień (31.12.2018 – 6.01.2019)

IMG_4213

Poniedziałek 31 grudnia
17.00 – Za parafian

 

Wtorek 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
9.00 – + Zofię Tujko, Helenę Piekoszewską, Alicję Golc, Barbarę, Jerzego Kaczmarczyków – od rodziny

11.15 – + Krzysztofa Komperdę w 4r.śm. – od żony i dzieci

16.00 – + Tomasza w 70r.śm., Katarzynę, Alicję, Stanisława Zawadów – od wnuczki i córki

 

Środa 2 stycznia
17.00 – + Zdzisławę Nawrot – od matki Janiny i męża Leszka

 

Czwartek 3 stycznia
17.00 – + Jarka Żelaznego – od siostry Ewy z rodziną

 

Piątek 4 stycznia
17.00 – O Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla rodziny

 

Sobota 5 stycznia
17.00 – + Stanisława Mól – od córki Agnieszki z rodziną

 

Niedziela 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego
9.00 – Zbiorowa za zmarłych: + Jana Kaziroda, Cecylię, Romana Kazirodów

11.15 –1. + Krzysztofa Komperdę w 4r.śm. – od mamy z rodziną
2. + Janinę w 1r.śm. i Henryka Muchajerów – od rodziny

16.00 – + Felicjana w 36r.śm. i Genowefę Chłostów, Irenę, Józefa, Wandę Mól, Krystynę Sikorską – od rodziny

Intencje mszalne na bieżący tydzień (24 – 30.12.2018)

IMG_4213

Poniedziałek 24 grudnia– Wigilia Bożego Narodzenia
7.00 – O Boże bł. i Dary Ducha Świętego dla Jakuba Kubata w 18r. ur. – od rodziców
13.00W kaplicy – pogrzeb + Mieczysława Wiśniewskiego

 

Wtorek 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia
24.00 – 1. Za parafian
2. + Stefanię, Romana Chłostów, zm. z rodziny Chłostów, Zofię, Franciszka i Aleksandra Karlińskich – od rodziny
9.00 – 1. + Zofię Cygan w 9r.śm. – od brata z żoną i rodziną
2. + Józefa Warchoła – od bratanicy Joanny z rodziną
11.15 – Dz. bł., z prośbą o bł. Boże i potrzebne łaski dla Zofii i Romana Maruszczyków w 55r. ślubu – od syna i córki z rodzinami
16.00 – Dz. – bł., z prośbą o bł. Boże i potrzebne łaski dla Danuty i Krzysztofa Straszaków w 25r.ślubu – od dzieci

 

Środa 26 grudnia – święto św. Szczepana
9.00 – Dz. – bł., z prośbą o bł. Boże i potrzebne łaski dla Marzeny i Marka Pęczak w 20r. ślubu – od rodziców
11.15 – 1. + Irenę, Bolesława, Edwarda i Stanisławę Banyś – od syna i brata z rodziną
2. + Za zm. rodziców Zofię, Stefana, Mariannę oraz Stefana i Juliannę Chłostów
16.00 – + Krzysztofa w 27r.śm., Stanisława, Marię, Franciszka Zawadów, Mariannę, Stanisława Straszaków i zm. z tych rodzin – od Janiny Zawada z rodziną

 

Czwartek 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
17.00 – + Lidię Gajewską – od męża i syna

 

Piątek 28 grudniaświęto św. Młodzianków, męczenników
17.00 – + Romana Mędrka – od swata z Klucz z rodziną

 

Sobota 29 grudnia
17.00 – + Stanisława Mędrka – od cioci Basi z rodziną z Chrząstowic
17.30 – + Bolesława Kamionkę – od córki Kamili z rodziną

 

Niedziela 30 grudnia – święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
9.00 – Dz.bł. z prośbą o bł. Boże i potrzebne łaski dla Barbary i Marka Barczyków w 50r.ślubu
11.15 –1. + Mariana Cygronia w 13r.śm., Mirosława Niesytego, Waldemara Kośmidra, Adolfa Szota – od rodziny
2. + Jana Pacię w 2r.śm. – od żony i córek z rodzinami
16.00 – 1. Za parafian
2. + Mariannę Bąchor – od wnuczka Czesława z rodziną

Program Rekolekcji Adwentowych AD. 2018

IMG_4206

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH AD.2018

 

PIĄTEK 21 GRUDNIA

17.00 – Msza święta z nauką ogólną

 

SOBOTA 22 GRUDNIA

9.00 – Msza święta z nauką ogólną

11.00 – Msza święta z nauką ogólną

17.00 – Msza święta z nauką ogólną

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

8.30 – 12.00 ( z przerwą od 9.30 – 10.00)
16.00 – 17.30.

 

NIEDZIELA 23 GRUDNIA

9.00 – Msza św. z nauką ogólną

11.15 – Msza św. z nauką ogólną

16.00– Msza św. z nauką ogólną

Intencje mszalne na bieżący tydzień (17 – 23.12.2018)

IMG_4213

Poniedziałek 17 grudnia
7.00 – O bł. Boże i potrzebne łaski dla pań katechetek Grażyny i Renaty
18.00 – + Jarka Żelaznego – od siostry Eli z mężem i synem

 

Wtorek 18 grudnia
7.00 – W pewnej intencji
17.00 – 1. + Władysława Ciepała w 6r.śm. – od synów z rodzinami
2. + Barbarę Ciepał – od synów z rodzinami

 

Środa 19 grudnia
7.00 – + O nowe i święte powołania kapłańskie
17.00 – 1. + Romana Mędrka – od Koła Żywego Różańca z Bydlina
2. + Henryka Kubańskiego – od kuzynek z Bodzentyna

 

Czwartek 20 grudnia
7.00 – Za zmarłego przyjaciela Jacka
17.00 – + Helenę Kudela – od Zygmunta Kiecy z Jangrota

 

Piątek 21 grudnia
7.00 – W intencji Jasia – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o opiekę Matki Bożej
17.00 – 1. + Zenona Muchajera w 4r.śm. – od rodziny
2. + Janinę Muchajer w 1r.śm. – od rodziny

 

Sobota 22 grudnia
9.00 – + Pawła w 40r.śm. i Helenę Gil, Anielę i Mieczysława Jagiełków – od wnuczki Ewy z rodziną
11.00 – + Lidię i Bogusława Muchajerów – od dzieci z rodzinami
17.00 – 1. Irenę Kowal – od brata Władysława z żoną
2. + Barbarę Ciepał – od siostry z mężem

 

Niedziela 23 grudnia – IV Niedziela Adwentu
9.00 – + Wandę w 10r.śm. i Stanisława Kalarus, Józefa Warchoła – od Karola z żoną

11.15 – 1. Za parafian
2. + Helenę, Tadeusza Kaziród, Apolonię, Józefa, Włodzimierza Nawrot, Annę Grzanka – od rodziny

16.00 – + Władysławę, Henryka Imiołków, Zofię, Stefana Chłostów – od Danuty i Waldemara Chłostów

Intencje mszalne na bieżący tydzień (10 – 16.12.2018)

IMG_4213

Poniedziałek 10 grudnia
7.00 – + Michała Kluczewskiego w 25r. śmierci
17.00 – + Stanisława Mędrka – od szwagra Marcina Osuch z Zarzecza

 

Wtorek 11 grudnia
7.00 – O nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa
17.00 – 1. + Adolfa Szota w 14r.śm. i zm. z rodziny Szotów – od Janiny Szot
2. + Mariana Pasicha – od brata Stanisława z żoną Jolantą

 

Środa 12 grudnia
7.00 – + Jana Homę oraz zm. z rodziny Kluczewskich i Blehmów
17.00 – + Romana Mędrka – od brata Zdzisława

 

Czwartek 13 grudniaśw. Łucji, dziewicy i męczennicy
7.00 – Za zmarłego przyjaciela Sławomira
17.00 – + Józefa Warchoła w 2r.śm. – od żony i dzieci

 

Piątek 14 grudniaśw. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
7.00 – O bł. Boże dla wszystkich redaktorów, dziennikarzy oraz słuchaczy radia eM
17.00 – + Helenę Kudela – od Danuty Paś

 

Sobota 15 grudnia
7.00 – + Romana Mędrka – od brata Jana z rodziną
18.00 – + Marię Gajewską w 2r.śm. – od prawnuka Krzysztofa z rodziną

 

Niedziela 9 grudnia – III Niedziela Adwentu
9.00 – + Julię w 12r.śm. i Juliana Kudelów – od dzieci z rodzinami

11.15 – 1. Za parafian
2. + Eugenię Ślązak – od wnuczki Agnieszki z rodziną, wnuka Karola i syna Macieja

16.00 – + Jerzego Grzankę w rocznicę śmierci

Porządek roznoszenia opłatków w tym tygodniu (3 – 9.12.2018)

Opłatki 2

– Poniedziałek 3 grudnia – od 10.00 – Załęże od początku do rodziny Sikora,
a od 17.00 Bydlin ul. Wolbromska i Zaułek Wolbromski – początek od pani Janikowej;
– Wtorek 4 grudnia – od 10.00 – Załęże – dalsza część do mostu,
a od 17.00 – Bydlin ul. Krakowska;

Środa 5 grudnia – od 10.00 – Załęże do końca,
a od 17.00 – Bydlin ul. Grabowa, Topolowa i Sosnowa;

Czwartek 6 grudnia – od 17.00 – Bydlin ul. Olkuska, Żołnierzy Września – początek od lewj strony od rodziny Barczyk;

Piątek 7 grudnia – od 17.00 – Bydlin ul. Legionów , Strażacka i Wodna;

Sobota 8 grudnia – od 17.00 – ul.Turystyczna, Dworska i Pasternik;

Niedziela 9 grudnia – od 14.00 – Domaniewice – początek od strony Zarzecza.

Intencje mszalne na bieżący tydzień (3 – 9.12.2018)

IMG_4213

Poniedziałek 3 grudnia
7.00 – O błogosławieństwo Boże dla wszystkich uczestników porannych Rorat w tym roku
17.00 – 1/ + Wandę i Stanisława Cygroń w 6r.śm. – od córek z rodzinami;
– 2/ + Irenę w 1r.śm. i Bronisława w 15r.śm. Kowalów, Lucynę Dąbrowską w 15r.śm. – od Lucyny Brajner z mężem

 

Wtorek 4 grudniaśw. Barbary, dziewicy i męczennicy
9.00 – O Boże bł. i opiekę św. Barbary dla Górników z naszej parafii i ich rodzin;
17.00 – + Andrzeja Witkowskiego – od żony

 

Środa 5 grudnia
7.00 – Dziękczyynna z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej dla wnucząt: Jasia, Klary, Nataniela i Adelajdy
18.00 – + Romana Mędrka – od sąsiadów: Kazimierza i Krystyny Mędrków z rodziną

 

Czwartek 6 grudnia
7.00 – Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski
17.00 – + Józefa Warchoła – od rodziny Osowskich i Stachurków

 

Piątek 7 grudnia
7.00 – O bł. Boże i asystencję Ducha Świętego dla Kręgu Biblijnego
17.00 – + Marię Kalarus – od córki z mężem

 

Sobota 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
7.00 – O bł. Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Proboszczów parafii św. Małgorzaty w Bydlinie a szczególnie dla ks. Krzysztofa i ks. kanonika Romana
18.00 – + Helenę Kudela – od koleżanek z pracy córki Teresy – MOPS Wolbrom

 

Niedziela 9 grudnia – II Niedziela Adwentu
9.00 – + Mariannę, Jana Krzystańskich, Igora i Józefa Kalarusów – od rodziny

11.15 – 1. Za parafian
2. O Boże bł. i zdrowie dla Bartosza Haberki w 1r. urodzin

16.00 – + Kazimierę w 17r.śm. i Romana Szczurów – od rodziny