Bierzmowanie w Parafii pw. św. Małgorzaty w Bydlinie (16.06.2017)

16 czerwca Ks. Biskup Piotr Skucha udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpiło 40 osób. Byli to uczniowie drugiej i trzeciej klasy gimnazjum. Do przyjęcia Ducha Świętego młodzież przygotowywała się dwa lata. Oprócz lekcji religii w szkole, czynili to gorliwie uczestnicząc w liturgii Mszy św., nabożeństwach, Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Sosnowcu i Kalwarii Zebrzydowskiej, praktycznych próbach, a także zdając egzamin z wiadomości religijnych. Na tę uroczystość kościół parafialny został pięknie przygotowany. Zarówno wnętrze świątyni, jak i otoczenie lśniły czystością i wspaniałymi dekoracjami. Rodzice nie szczędzili trudu i czasu, by to ważne wydarzenie było godnie przeżywane przez ich dzieci.
Ksiądz Biskup serdecznie zwrócił się do młodzieży i wszystkich zebranych, szczególnie uświadamiając potrzebę nawrócenia. W czasie namaszczenia olejem krzyżma panowała podniosła atmosfera, Duch Święty zstąpił na dziewczęta i chłopców, tak jak na Apostołów w Dniu Pięćdziesiątnicy. Na pamiątkę tego dnia młodzież otrzymała Pismo Święte, a od Księdza Biskupa obrazki z duszpasterskim błogosławieństwem.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.