Konkurs na Tryptyk Wielkanocny (Bydlin, maj 2017 r.) – galeria

KONKURS NA TRYPTYK WIELKANOCNY
BYDLIN maj 2017 r.

30 maja br. w Gimnazjum w Bydlinie odbyło się uroczyste zakończenie Diecezjalnego Konkursu na Tryptyk Wielkanocny pod patronatem Ks. Bpa Dra Piotra Skuchy. Konkurs jest organizowany przez Gimnazjum i Parafię w Bydlinie. Konkurs jest kierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Diecezji Sosnowieckiej.
W konkursie w tym roku brało udział 119 uczniów z 32 szkół, zostały nadesłane 103 prace, które były oceniane w trzech kategoriach: kl. I – III; kl. IV – VI; gimnazjum. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem o czym świadczy wielka liczba jego uczestników. Tryptyki są wykonane przez uczniów różnymi technikami plastycznymi, np. malowane na szkle, desce, tekturze, rysowane pastelami, wypiekane z ciasta, z masy solnej, wycinane z kolorowych papierów, komponowane ze zbóż, makaronu, kamieni, muszelek, koralików, styropianu. Wszystkie prace są bardzo pomysłowe, świadczą o dużej wyobraźni i talencie młodych twórców. Większość z nich jest także dobrze przemyślana pod względem teologicznym.
W uroczystości zakończenia konkursu wzięło udział liczne grono nagrodzonych i wyróżnionych uczniów, nauczycieli i rodziców. Tę uroczystość swoją obecnością zaszczycił ks. biskup Piotr Skucha oraz wójt gminy Klucze Norbert Bień, pani dyrektor GZO Jarosława Kraszewska, ks. kanonik Roman Wojtan, przewodniczący Rady Gminy Bogusław Paś, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów z Bydlina, Jaroszowca i Dłużca, księża proboszczowie z Bydlina i Cieślina.
Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał piękny dyplom, różaniec, egzemplarz „Małego Gościa Niedzielnego” i smycz z logo tego czasopisma. Uczniowie, którzy zdobyli I, II i III miejsce oraz wyróżnienia otrzymali w nagrodę zegarki i książki oraz inne drobne upominki. Cenne nagrody organizatorzy mogli wręczyć dzięki licznemu gronu sponsorów. Po uroczystym rozdaniu nagród, dyplomów i podziękowań, był wernisaż oraz poczęstunek dla uczniów, nauczycieli, rodziców i gości.
W konkursie brali udział uczniowie z następujących szkół:
Szkoły Podstawowe: Sosnowiec nr 6, Będzin nr 2, Jaworzno nr 3, Olkusz nr 1, nr 2, nr 3, nr 10, Wolbrom nr 1, nr 2, Gołaczewy, Trzyciąż, Jeżówka, Jaroszowiec, Bydlin, Dłużec, Zarzecze, Kąpiele Wielkie, Ryczówek, Chechło, Wierzchowisko, Witeradów, Kwaśniów, Sucha, Jangrot, Łobzów, Jerzmanowice.
Gimnazja: Będzin nr 1, Olkusz nr 1, Wolbrom nr 2, Bydlin, Gołaczewy, Wierzchowisko.
W kategorii klas I – III SP pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
I mjc – Wojciech Szopa – Bydlin
Weronika Kamionka – Bydlin
II mjc – Martyna Pawłowska – Dłużec
Natalia Krężel – Wolbrom nr 2
III mjc – Oliwia Chmura – Kąpiele Wielkie
Milena Konieczna – Wierzchowisko
Natalia Grzanka – Chechło
Wyróżnienia zdobyli:
Emilia Kyzioł – Wierzchowisko, Marcin Spyt – Olkusz nr 1, Szymon Ratuszny – Zarzecze, Dominika Kuś i Emilia Latacz – Łobzów, Gabriela Mrozik – Wolbrom nr 1.

W kategorii klas IV – V SP pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
I mjc Jakub Zydroń i Piotr Dudek – Olkusz nr 3
Martyna Zawada – Jaroszowiec
II mjc Róża Pacia – Bydlin
Zuzanna Domagała – Wolbrom nr 2
III mjc – Natalia Tylec – Chechło
Mikołaj Mól – Bydlin
Wyróżnienia zdobyli:

Natalia Ślęzak z Witeradowa, Weronika Gamrot z Łobzowa, Piotr Brzeziński z Jaroszowca, Oliwia Kaszuba z Jaworzna nr 3, Zuzanna Sypień z Suchej, Adam Szymanek z Olkusza nr 2, Jagoda Kurkowska z Kwaśniowa, Jakub Banaś z Dłużca, Katarzyna Myszor z Kwaśniowa, Wiktoria Pałka z Wolbromia nr 2.

W kategorii gimnazjum pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
I mjcAnna Baron – Olkusz nr 1
II mjcJulia Kucharska – Bydlin,
III mjc Anna Siejka – Dłużec
Wyróżnienia zdobyły:
Karolina Żuchowicz z Gołaczew i Maja Hejnowska z Będzina nr 1.

Prace uczniów są wystawione w kościele w Bydlinie, będą również w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu.
Koordynatorzy konkursu p. Grażyna Wrona, p. Renata Dusza, p. dyr. Gim. Krzysztof Dąbrowski oraz ks. prob. Krzysztof Słomian serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i sponsorom za zaangażowanie,
a ks. bp. dr. Piotrowi Skusze za honorowy patronat i obecność.

Grażyna Wrona

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.