List Proboszcza do Parafian na Wielki Tydzień A.D. 2020

Drodzy Parafianie

„ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !”

W tym roku wszyscy przeżywamy” wyjątkowy Wielki Post” , a obecnie Wielki Tydzień. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa od kilkunastu dni w Mszach Świętych może uczestniczyć tylko 5 osób. Wiemy, że w niedziele możemy skorzystać z dyspensy dotyczącej obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Pamiętajmy jednak o wypełnieniu warunków dyspensy – należy wysłuchać Mszy Świętej przez radio lub telewizję – czyniąc to z wielkim skupieniem i zaangażowaniem, tak jakbyśmy byli w kościele. Możemy także przyjąć Komunię Świętą w sposób duchowy.
Dzisiaj rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Zachęcam do duchowej łączności z nabożeństwami w naszym kościele.

Porządek Triduum Paschalnego jest następujący:

WIELKI CZWARTEK – GODZ.18.00

WIELKI PIĄTEK
DROGA KRZYŻOWA GODZ. 17.30
LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU OK.18.00 (zaraz po Drodze Krzyżowej)

WIELKA SOBOTA – GODZ. 18.00

W nabożeństwach Triduum Paschalnego może brać udział tylko po 5 osób, nie licząc obsługi liturgicznej.

W Wielki Piątek Adoracja przy Bożym Grobie do godziny 23.00. Zachęcam do udziału w adoracji. W Wielką Sobotę Adoracja przy Bożym Grobie od 9.00 do 18.00.
( oczywiście obowiązuje 5 osób w kościele – jednorazowo – można więc się „wymieniać”. W czasie Adoracji można skorzystać ze Spowiedzi świętej.

Jak wiemy w tym roku nie ma tradycyjnego poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. W związku z tym przed śniadaniem wielkanocnym modlitwy błogosławieństwa może odmówić „ głowa rodziny”. Tekst jest zamieszczony na stronie parafialnej.

Dziękuję bardzo Kołu Żywego Różańca z Bydlina i jednej rodzinie z Załęża za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu może wpłacić na konto parafialne. Numer jest podany na stronie parafii.

W związku z tym,że w czasie tej epidemii nie są posyłane listy, a także nie ma bieżących wpływów (np. z tacy) na utrzymanie kościoła i parafii będę wdzięczny za ofiary wpłacane na konto parafialne: Nr konta 64 8450 0005 0000 0021 2100 0001 .

Dziękuję bardzo wszystkim za składane ofiary i za troskę o nasz kościół parafialny.

Na te Święte Dni życzę wszystkim umocnienia naszej nadziei, pogłębienia wiary i ożywienia miłości. Niech Bóg wszystkim Wam błogosławi, obdarza dobrym zdrowiem i wszelkimi łaskami.

Zapewniam Was wszystkich o mojej modlitwie w Waszej intencji i serca błogosławię.

Wasz Proboszcz

Ks. Krzysztof Słomian

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.