EDK Bydlin – 26.03.2021 – idziemy, ale… Ważne ogłoszenie !!!

Ważne Ogłoszenie !!!

EDK Rejon Bydlin – trwają zapisy na dzień 26.03.2021 /piątek/ – idziemy, ale …

Z uwagi na obostrzenia związane z COVID 19:

– Nie będzie Mszy Świętej na zakończenie EDK w Imbramowicach, ale od 3.30 będą otwarte drzwi do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, tak by każdy indywidualnie, w skupieniu mógł się pomodlić i podziękować za dar przebytej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

– Nie będzie można wejść do środka spichlerza, gdzie zwykle mieliśmy coś na ciepło, ale przez okienko w spichlerzu, będzie wydawana herbata /lub kawa/ i bułka słodka /w podziękowaniu można złożyć ofiarę dla sióstr/. Będzie też czynna toaleta.

– Nie będzie organizowanego /na powrót/ transportu zbiorowego. Prośba, by organizować się we własnym zakresie. Można się z kimś umówić i przed wyjściem na EDK z Bydlina podstawić sobie samochód już pod Klasztorem /lub poprosić kogoś, by po nas podjechał na zakończenie/.

– Wszystkich uczestników EDK zachęcamy, by przed wyjściem na EDK uczestniczyli w Mszy Świętej w swoich parafiach. W Bydlinie, w tym dniu, będą odprawiane dwie Msze Święte tj. o godz. 18.00 oraz o godz. 19.30 – zapraszamy, ale pamiętamy o limitach /lub uczestniczymy stojąc na placu przed Kościołem/.

– Nie będą sprzedawane pakiety uczestnika /rozważania/, ale będzie je można samemu pobrać ze stolika przed drzwiami do Kościoła. Tam również będzie wystawiona skarbonka na dobrowolne ofiary serca, które w całości będą przeznaczone na lek dla Oliwki HYLI, która walczy z SMA. /To córeczka kuzynki Konrada Zmysło, który od lat organizuje EDK z Przegini/. www.siepomaga.pl/oliwka – Nie bądźmy obojętni.

– Wyjście na trasę EDK ok. 20.30 – według własnej woli zalecane w godz. 20.30 – 21.30

____________________________________________________

Rozpoczynamy w dniu 26 marca 2021 r. O godz. 19.30 Msza Święta zostanie odprawiona w intencji uczestników EDK. Po Mszy Świętej każdy, kto postanowi podjąć się tego wyzwania, wyruszy w swoją indywidualną Ekstremalną Drogę Krzyżową do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.
Treść ogłoszenia w formacie pdf dla kapłanów /kliknij w link/

Wzorem poprzedniego roku, mamy do wyboru jedną z dwóch tras, które rozpoczynają się w Bydlinie, a kończą w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach

/Osoby, które korzystają z telefonów komórkowych proszę o pobranie i zainstalowanie aplikacji „EDK”, gdzie są mapy i opisy tras (naniesione są kolejne stacje EDK) oraz rozważania Drogi Krzyżowej w formie audio/ – /jeśli już posiadasz, to włącz aktualizacje/

Na bieżąco będziemy podawać bliższe informacje.

Rejestrować się można na stronie głównej EDK tj.:

1/ na trasę – św. Jana Chrzciciela 30 km (zielona) – pod linkiem https://www.edk.org.pl/trasa-edk-5356

2/ na trasę – św. Charbela 40 km (fioletowa) –  pod linkiem  https://www.edk.org.pl/trasa-edk/3292

jak również telefonicznie:

733 700 801 – Jarek

505 178 160 – Łukasz

798 368 455 – Mirka

UWAGA !!!      UWAGA !!!     UWAGA !!!

Pamiętamy o wszystkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa związanego z koronawirusem.  Aby zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii, musimy WSZYSCY stosować się ściśle do konkretnych zaleceń. OBOWIĄZKOWO w kościele stosujemy się do limitów oraz zasłaniamy usta i nos, a w czasie przejścia (INDYWIDUALNEGO) pamiętamy o obowiązku zachowania odległości między uczestnikami

Jednym z wymogów uczestnictwa jest zaznaczenie przy rejestracji oświadczenia, że:
„Jestem świadomy, że przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbywa się na własną odpowiedzialność. Administrator ani Lider nie zabezpieczają tras ani nie odpowiadają za bezpieczeństwo przejścia. Ekstremalna Droga Krzyżowa – od momentu zakończenia Mszy Świętej – jest moją indywidualną i prywatną praktyką duchową.”

Osoby nieletnie wybierają się pod nadzorem opiekuna prawnego lub upoważnionej osoby dorosłej.

Obowiązkowo trzeba mieć kamizelkę odblaskową i latarkę, najlepiej czołową.

ZAPRASZAJĄ ORGANIZATORZY /WOJOWNICY MARYI WOLBROM I RODZINA MARYJNA/