Intencje mszalne na bieżący tydzień (29.04. – 5.05.2019)

IMG_4213

Poniedziałek 29 kwietniaświęto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy
18.00 – 1. + Lidię Gajewską – od Zofii i Leszka Grzanków
2. + Alicję Zabielską w 1r.śm. – od córki z rodziną

 

Wtorek 30 kwietniauroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika
17.30 – + Jana Szota – od córki Barbary z rodziną
18.00 – + Bolesława Kamionkę – od rodziny Pasichów i Barczyków

 

Środa 1 maja
18.00 – + Janinę w 3r.śm. i Bronisława Straszaków – od syna z rodziną

 

Czwartek 2 majaśw. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
18.00 – 1. + Jana Barczyka i Stanisława Kalarusa – od szwagierki Celiny
2. + Janinę Ciepał – od męża

 

Piątek 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski
9.00 – + Otylię, Romana, Zdzisława, Eugeniusza, Tadeusza Kalarusów – od rodziny
11.15 – 1. + Barbarę Ciepał – od kuzynki Lidii Haberka z rodzina
2. + Irenę Kowal – od Lucyny i Tadeusza Brajner
16.00 – + Romana w 14r.śm. i Helenę Kudelów – od córek i syna z rodzinami

 

Sobota 4 maja św. Floriana, męczennika
17.30 – + Tadeusza w 6r.śm., Bronisławę, Wojciecha Król, Krystynę, Tadeusza Tomsiów, Melanię, Franciszka Smętków, Alicję Banyś, Teresę, Czesława Siuba
18.00 – + Stanisławę, Romana Mudynów, Cecylię, Romana Jagłów, Annę, Mikołaja Paś, Eugenię, Władysława Mędrków – od wnuków z rodzinami

 

Niedziela 5 maja – III Niedziela Wielkanocna
9.00 – 1. Zbiorowa za zmarłych: Stanisława w 5r.śm. i Władysławę Mędrków, Wojciecha Wadasa w 2r.śm., Dawida Kruszaka w 1r.śm., Waldemara Paś, Bolesława, Annę Tarnówków, Stanisława, Mirosławę, Stanisława Miąsko, Helenę Barman, Jana, Stefanię, Marię Gilów, ….
2. + Irenę Michalik – od Anny i Zbigniewa

11.15 – 1. Za parafian
2. O Boże bł. i zdrowie dla Katarzyny i Dawida w 1r.ślubu – od rodziców i rodzeństwa

16.00 – + Stefanię w 25r.śm., Bronisława, Mariannę, Józefa Wiśniewskich, Leszka Sułkowskiego – od rodziny

Intencje mszalne na bieżący tydzień (22 – 28.04.2019)

IMG_4213

Poniedziałek – 22 kwietnia
9.00 – 1. + Lucjana Gajewskiego w 5r.śm. – od żony z rodziną
2. + Bolesława w 20r.śm., Janinę, Lidię, Bogusława Muchajerów i zm. z rodziny Chłostów i Muchajerów –od rodziny

11.15 – O Boże bł., światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej w zdawaniu egzaminów dla córek: Aleksandry i Justyny – od rodziców

16.00 – + Krzysztofa Kulawika w 7r.śm. – od rodziców i rodzeństwa

 

Wtorek 23 kwietnia
18.00 – + Wojtusia Dachowskiego – od rodziców z rodziną

 

Środa 24 kwietnia
18.00 – 1. + Zdzisławę Nawrot – od rodziny Szymusików
2. + Władysława Kaziród – od Nawrotów z Wolbromia

 

Czwartek 25 kwietnia
18.00 – 1. + Bogusława Jamróz w 1r.śm. – od rodziców
2. + Stanisława Mędrka – od rodziny Kłysów z Zarzecza

 

Piątek 26 kwietnia
17.30 – + Mieczysławę Pasich – od syna Ryszarda
18.00 – + Marię Kalarus – pod uczestników pogrzebu

 

Sobota 27 kwietnia
17.30 – + Stanisława Paś – od wnuków
18.00 – + Stanisława Mól – od rodziny Sojków

 

Niedziela 28 kwietnia – II Niedziela Wielkanocna – święto Miłosierdzia Bożego
9.00 – + Waleskę w 20r.śm. i Klausa Sefeeld, Jana Guszpit w 22r.śm. – od córki z rodziną

11.15 – 1. Za parafian
2. + Marcjannę, Stanisława, Helenę Dybkowskich – od syna z rodziną

12.15 – Chrzest Mai Nocoń i Franciszka Barczyka

16.00 – + Andrzeja Mól w 7r.śm. oraz Helenę i Piotra Mól – od żony z rodziną

ADORACJA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM A.D. 2019

IMG_1608 (Kopiowanie)

ADORACJA
UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

 

WIELKI CZWARTEK

19. 00 – 19. 30 Bartosz Drozdż, Igor Sikora
19. 30 – 20. 00 Filip Stach, Jakub Tarnówka

 

WIELKI PIĄTEK

8. 00 – 8. 30 Julia Sojka, Kamila Sojka
8. 30 – 9. 00 Małgorzata Kostrzewa, Zuzanna Szwajcowska
9. 00 – 9. 30 Julia Kubat, Karolina Kulawik
9. 30 – 10. 00 Zuzanna Dybkowska, Julia Żurek
10. 00 – 10. 30 Wojciech Szopa, Aleksander Kamionka
10. 30 – 11. 00 Igor Nowak, Oskar Mędrek
11. 00 – 11. 30 Mateusz Gajowczyk, Sebastian Łukański
11. 30 – 12. 00 Ola Dudek, Weronika Domagała
12. 00 – 12. 30 Szymon Knap, Nikodem Baran
12. 30 – 13. 00 Julia Kieres, Nikola Wiśniewska,
13. 00 – 13. 30 Katarzyna Muchajer, Wiktoria Pasich
13. 30 – 14. 00 Natalia Lelek, Oliwia Nowak
14. 00 – 14. 30 Kinga Baran, Milena Kozioł
14. 30 – 15. 00 Wiktoria Kieca, Kacper Kieca, Julia Dachowska
15. 00 – 15. 30 Patryk Szot, Kamil Starosta,
15. 30 – 16. 00 Emilia Kalarus (Z), Michalina Matyja
16. 00 – 16. 30 Piotr Knap, Kacper Knap
16. 30 – 17. 00 Jaromira Krawiec, Róża Krawiec

19. 30 – 20. 00 Antoni Mól, Miłosz Rydzyk

 

WIELKA SOBOTA

8. 00 – 8. 30 Anna Grzanka, Alicja Pielka
8. 30 – 9. 00 Wer. Kamionka, Agata Smętek, Amelia Nocoń
9. 00 – 9. 30 Alicja Jagła, Wiktoria Mędrek
9. 30 – 10. 00 Nikola Gajewska, Wiktoria Gajewska
10. 00 – 10. 30 Zofia Grzanka, Emilia Kalarus (B)
10. 30 – 11. 00 Florek Nocoń, Kamil Nocoń
11. 00 – 11. 30 Oskar Zięba, Aleksander Trepka
11. 30 – 12. 00 Jagoda Chłosta, Aleksandra Chłosta,
12. 00 – 12. 30 Sonia Ciepał, Monika Ciepał
12. 30 – 13. 00 Aleksander Szot, Krystian Zawada
13. 00 – 13. 30 Sonia Borek, Rita Basoń
13. 30 – 14. 00 Radosław Sikora, Klaudiusz Bryl
14. 00 – 14. 30 Szymon Sułkowski, Mikołaj Muchajer
14. 30 – 15. 00 Aleksandra Tarnówka, Amelia Świda
15. 00 – 15. 30 Zofia Michalska, Kat. Żuchowicz, Gab. Piątek
15. 30 – 16. 00 Damian Krawiec, Filip Bąchór
16. 00 – 16. 30 Oskar Mazur, Filip Trepka,
16. 30 – 17. 00 Łukasz Struzik, Olaf Koncewicz
17. 00 – 17. 30 Urszula Królikowska, Agnieszka Królikowska
17. 30 – 18. 00 Mikołaj Mól, Maciej Mól

ADORACJA RODZIN A.D. 2019

IMG_1545 (Kopiowanie)

ADORACJA RODZIN A.D. 2019

WIELKI CZWARTEK

Godzina 19 – 20 – Domaniewice nr 1- 54
Godzina 20 – 21 – Domaniewice nr 55 do końca
Godzina 21 – 22 – Załęże nr 1 – 26

 

WIELKI PIĄTEK

Godzina 8 – 9 – Załęże nr 27 – 44
Godzina 9 – 10 – Załęże nr 45 – 62
Godzina 10 – 11 –Załęże nr 63 – 77a
Godzina 11 – 12 – Załęże nr 77b – 82
Godzina 12 – 13 – Załęże nr 82a – 91
Godzina 13 – 14 –Załęże nr 92 – do końca
Godzina 14 – 15 – Góry Bydlińskie
Godzina 15 – 16 – Zawadka nr 1 – 14
Godzina 19 – 20 – Zawadka nr15 – do końca
Godzina 20 – 21 –Bydlin, ul. Legionów, lewa strona( od skrzyżowania)
Godzina 21 – 22 – Młodzież
Godzina 22 – 23 – ul. Legionów, prawa str. ul. Turystyczna, Wodna i Strażacka

 

WIELKA SOBOTA

Godzina 8 – 9 – Bydlin, ul. Dworska i Pasternik
Godzina 9 – 10 – Bydlin, ul. Topolowa i Sosnowa
Godzina 10 – 11 – Bydlin, ul. Olkuska nr 1 – 29
Godzina 11 – 12 – Bydlin, ul. Olkuska nr 30 – 58
Godzina 12 – 13 – Bydlin, ul. Olkuska nr 59 – do końca
Godzina 13 – 14 – Bydlin, ul. Grabowa i Żołnierzy Września
Godzina 14 – 15 – Bydlin, ul. Krakowska
Godzina 15 – 16 – Bydlin, ul. Zaułek Wolbromski i lewa strona Wolbromskiej
Godzina 16 – 17 – Bydlin, ul. Wolbromska, prawa strona

TRIDUUM PASCHALNE A.D. 2019

IMG_1569 (Kopiowanie)

TRIDUUM PASCHALNE A.D. 2019

WIELKI CZWARTEK

Godzina 18.00 – Msza święta Wieczerzy Pańskiej
Godzina 19.00 – 22.00 – Adoracja przy Ołtarzu „ Przechowania ’’

 

WIELKI PIĄTEK

Godzina 8.00 – 17.15 – Adoracja przy Ołtarzu „ Przechowania ”
Godzina 17.15– Droga Krzyżowa
Godzina 18.00 – Liturgia na cześć Męki Pańskiej
Godzina 19.30 – 23.00 – Adoracja przy Bożym Grobie
Godzina 21.00 – Adoracja młodzieży

 

WIELKA SOBOTA

Godzina 8.00 – 18.00 – Adoracja przy Bożym Grobie
Godzina 10.00 i 12.00 – Błogosławieństwo pokarmów w kościele
Godzina 10.40 – Błogosławieństwo pokarmów w Górach Bydlińskich
Godzina 11.00 – Błogosławieństwo pokarmów w Zawadce
Godzina 11.15 – Błogosławieństwo pokarmów w Załężu
Godzina 11.30 – Błogosławieństwo pokarmów w Domaniewicach

Godzina 18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej ( przynosimy świece)

 

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

Godzina 6.00REZUREKCJA
Godzina 9.00 – Msza święta
Godzina 11.15 – Msza święta
Godzina 16.00 – Msza święta

Pogrzeb śp. Stanisława Kamionki (l. 92) – 18.04.2019 – Bydlin (Załęże)

KamionkaStanisław1

Zmarł śp. Stanisław KAMIONKA (lat 92) – (Załęże).

Pogrzeb śp. Stanisława Kamionki odbędzie się w dniu 18 kwietnia 2019 r. Nabożeństwo żałobne o godz. 12:00 w Kaplicy przy Cmentarzu w Bydlinie. Sprawdź szczegóły uroczystości pogrzebowych klikając w klepsydrę… Modlimy się za dusze śp. Stanisława, a rodzinie zmarłego składamy kondolencje.

Kamionka StanisławObsługa: Zakład Pogrzebowy „MYSZOR” Klucze

_________________________________________

Intencje mszalne na bieżący tydzień (15 – 21.04.2019)

IMG_4213

Poniedziałek – 15 kwietnia – WIELKI PONIEDZIAŁEK
15.00 – W kościele – pogrzeb + Stanisława Kulawika
18.00 – 1. + Jana Mędrka – od żony Haliny
2. + Mariannę, Antoniego, Stanisława, Helenę Kalarusów, Katarzynę, Antoniego Baranów – od córki Krystyny z rodziną

 

Wtorek 16 kwietnia – WIELKI WTOREK
18.00 – 1. + Bolesława Kamionkę – od Krystyny i Jadwigi z rodzinami
2. + Czesława Gorgonia – od żony Ewy

 

Środa 17 kwietnia – WIELKA ŚRODA
18.00 – 1. + Zdzisławę Nawrot – od Adama i Małgorzaty Rolów
2. + Apoleona w 4r.śm., Helenę, Antoniego Pielków – od żony i synowej

 

Czwartek 18 kwietnia – WIELKI CZWARTEK
18.00 – O Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla członkiń Żywego Różańca z Domaniewic oraz za zmarłe członkinie tej Róży Różańcowej

 

Piątek 19 kwietnia WIELKI PIATEK
18.00 – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

 

Sobota 20 kwietnia – WIELKA SOBOTA
18.00 – + Izabelę i Ludwika Milanowskich w 25r.śm. – od syna Ludwika z żoną

 

Niedziela 21 kwietnia – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
6.00 – Za parafian

9.00 – 1. + Salomeę w 27r.śm., Władysława, Marcina, Karolinę, Romana, Jerzego Kalarusów, Adolfa Szota – od Janiny z rodziną
2. + Zofię, Jana Milanowskich, Janinę, Bolesława Czerskich – od dzieci z rodzinami

11.15 – 1. O Boże bł. i Dary Ducha Świętego dla Melanii Sojka w 18r.ur. – od rodziców, siostry i dziadków
2. O łaskę zdrowia i Boże bł. dla Tadeusza i Franciszka

12.30 – Chrzest Fabiana Mędrka

16.00 – + Bogusławę Wąchała – od kuzynów Stanisławy i Andrzeja Karasiów z Walowej Góry

Intencje mszalne na bieżący tydzień (8 – 14.04.2019)

IMG_4213

Poniedziałek – 8 kwietnia
18.00 – 1. + Zdzisławę Nawrot – od uczestników pogrzebu
2. + Józefa Warchoła – od bratanka Tomasza z Eweliną

 

Wtorek 9 kwietnia
18.00 – + Władysława Kaziród – od sąsiadów: Józefa i Adama Kaziród

 

Środa 10 kwietnia
18.00 – 1. + Lidię Gajewską – od bratowej Krystyny z rodziną
2. + Helenę Witek – od Henryka Szota z rodziną

 

Czwartek 11 kwietnia
18.00 – 1. + Stanisława Mól – od Grzegorza Sojki
2. + Stanisława Paś – od syna Jarosława

 

Piątek 12 kwietnia
18.00 – + Stanisława i Józefa Mędrków – od rodziny Mędrków

 

Sobota 13 kwietnia
18.00 – 1. + Barbarę Ciepał – od sąsiadów Gamrotów z rodzinami
2. + Ryszarda Ciepała w 4r.śm. – od córek z rodzinami

 

Niedziela 14 kwietnia – Niedziela Palmowa
9.00 – + Roberta, Lucynę, Norberta Gorgoniów, Henryka, Krystynę, Zdzisława, Teresę Kalarusów, Edwarda Karolczyka – od rodziny Gorgoniów

11.15. – Dz. – bł., z prośbą o bł. Boże i potrzebne łaski dla Agaty i Radosława Koniecznych w 20r. ślubu – od córki i rodziców

16.00 – 1. Za parafian
2. + Agnieszkę Prasełek w 24r.śm. – od rodziców i dzieci

Ekstremalna Droga Krzyżowa (ważne informacje dla uczestników)

Plakat EDK Bydlin 2019

Przypominamy, bo do wyjścia pozostało już kilka dni.

Zapisanych 60 osób (BRAWO !!), ale tylko 15 osób z naszej parafii. Trasa przygotowana specjalnie po miejscowościach naszej parafii tj. Bydlin, Załęże, Domaniewice, a tymczasem chętnych spoza parafii jest znacznie więcej niż miejscowych.

W tym roku rejon Bydlin należy do krajowej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, dlatego można się rejestrować przez Internet na oficjalnej stronie EDK tj. EDK.ORG.PL, a trasy wyświetlane są
na telefonie w darmowej aplikacji mobilnej – EDK.

Rozpoczynamy w dniu 12.04.2019 r. (Piątek) o godz. 19.00 (przed Kościołem lub w przedsionku), gdzie można będzie nabyć pakiet uczestnika, zawierający m.in. specjalnie przygotowany na tą okoliczność tekst rozważań Drogi Krzyżowej oraz elementy odblaskowe z logo EDK.

O godz. 19.30 zostanie odprawiona Msza Święta, w intencji uczestników i sympatyków EDK. Po Mszy Świętej każdy, kto postanowi podjąć się tego wyzwania, wyruszy w swoją indywidualną Ekstremalną Drogę Krzyżową do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy:

  1. Św. Jana Chrzciciela 30 km (zielona),
  2. Św. Charbela 40 km (fioletowa).

Obie trasy kończą się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, gdzie na zakończenie będą odprawione Msze Święte o godz. 5.00, 6.30 i 8.30 w zależności od godziny przybycia. Po mszach, będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.

Na miejscu będzie przygotowany również poczęstunek, tj. gorąca kawa, herbata, kanapki, ciasto. Poczęstunek od Sióstr Norbertanek będzie darmowy, a w zamian można złożyć dla nich ofiarę serca.

Na Mszę Świętą zapraszamy wszystkich mieszkańców parafii, a osoby, którym zdrowie nie pozwala wybrać się w drogę, mogą przynieść swoje intencje na karteczkach i złożyć je do koszyczka przed ołtarzem. W tych intencjach będziemy się modlić w czasie odprawionej Mszy Świętej, a które później zostaną zabrane przez uczestników do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.
_______________________________________________________________________________________

Można się jeszcze zapisywać po każdej Mszy Świętej w Niedzielę (7.04.2019) przy zakrystii, gdzie można również odebrać pakiet uczestnika.

Od uczestników nie jest opłacane żadne ubezpieczenie, dlatego wyjście odbywa się na własną odpowiedzialność. Osoby nieletnie wybierają się pod nadzorem opiekuna prawnego lub upoważnionej osoby dorosłej.

Obowiązkowo trzeba mieć latarkę, najlepiej czołową.

Koszt uczestnictwa, to zakup pakietu w kwocie 15 zł.

Kamizelka odblaskowa z logiem i napisem Ekstremalna Droga Krzyżowa Bydlin jest dla osób, które chcą ją nabyć i nie jest to obowiązek. Koszt takiej kamizelki to 13 zł.

Dla chętnych będzie zorganizowany (na drogę powrotną) bus z Imbramowic do Bydlina, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisywanie się i podanie takiej informacji.

Telefony do organizatorów dostępne na plakatach (lub kontakt mailowy: skromnyjarek@gmail.com)

W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, głównym celem nie jest ilość pokonanych kilometrów, bo czasem zejście z trasy przed jej końcem, ma większe znaczenie niż przebycie całej drogi. Chodzi o to, by dojść do momentu, w którym zaczyna nas coś boleć, do momentu, gdzie tracimy pewność siebie, a zaczynamy naprawdę otwierać się na Boga, na Jego Moc. Tylko przejście przez to spotkanie z Nim, otwiera nas na prawdziwą wiarę i zaczynamy wierzyć w Niego, a nie w samych siebie.

Program Rekolekcji Wielkopostnych A.D. 2019

Rekolekcje dorośli

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH A.D.2019

 

PIĄTEK 5 kwietnia
Godzina 17.15– Droga Krzyżowa

Godzina 18.00 – Msza św. z nauką ogólną

 

Sobota 6 kwietnia
Godzina 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

Godzina 11.00 – Msza św. z nauką ogólną i Sakramentem Chorych

Godzina 18.00 – Msza św. z nauką ogólną

Spowiedź św.
8.30 – 11.30   i    16.30 – 18.30

 

Niedziela 7 kwietnia

Godzina 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

Godzina 11.15 – Msza św. z nauką ogólną

Godzina 15.30 – Gorzkie Żale

Godzina 16.00 – Msza św. z nauką ogólną