Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

1. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień;
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;

poniedziałek – święto św. Kazimierza królewicza

1. We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. abp Adrian Galbas – Administrator Apostolski Diecezji Sosnowieckiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta, wypraszając Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego w kierowaniu naszą diecezją, opieki Matki Bożej i świętych patronów, potrzebnego zdrowia i wielu łask.

1. W czwartek o godzinie 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Przed Mszą św. będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  2. Rekolekcje parafialne w naszej wspólnocie rozpoczniemy 8 marca Mszą świętą o godz. 18.00. Zakończymy w niedzielę 10 marca proszę, abyśmy zarezerwowali sobie czas. Natomiast w dniach 11-13 marca dzieci naszej Szkoły podstawowej będą miały swoje rekolekcje. Zatroszczmy się, aby nasze pociechy wzięły udział w organizowanych spotkaniach. Termin został zmieniony z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Rekolekcje poprowadzi ks. Mariusz Biśta kapelan Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu.
  3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15 z rozważaniami. W niedzielę Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 16.00.
  4. Na Kościoły Misyjne została złożona ofiara w wysokości 755zł. Bardzo dziękuje za waszą ofiarność. Bóg zapłać.
  5. W tym tygodniu na chórze zostały obite materiałem pozostałe ławki. Bardzo dziękuję za wykonanie tej pracy pani Róży i panu Sylwestrowi. Można powiedzieć, że prace w kościele dobiegają końca. We czwartek kolejne cztery stacje drogi krzyżowej ozdobią nasz kościół.
  6. W zakrystii została zainstalowana nowa kredensja, co stanowi kolejne wyposażenie naszej świątyni. W najbliższym czasie zostaną przywiezione pozostałe meble.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej znajdującej się na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła.
  8. Wszystkim jubilatom, solenizantom oraz uczestnikom tej liturgii życzę błogosławieństwa Bożego  i opieki Matki Najświętszej oraz patronki naszej parafii
    św. Małgorzaty. Szczęść Boże.