30 ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH – ks. Proboszcza Krzysztofa Słomiana

Dnia 22 maja 1988 roku święcenia kapłańskie przyjął Ks. Proboszcz Krzysztof Słomian. Odpowiedział Bogu „TAK” na jego słowo :
„PÓJDŹ ZA MNĄ”. Dzisiaj mija 30 lat, gdy Jezus Chrystus spojrzał na Ciebie księże proboszczu i uczynił Ciebie rybakiem ludzkich serc. Z ufnością przyjąłeś powierzone zadanie, spełniasz swoje kapłańskie powołanie. Głosisz codziennie słowo Boże i dzielisz się dobrą nowiną. Chrzcisz najmłodszych członków wspólnoty parafialnej, udzielasz Sakramentu Pierwsze Komuni Świętej, katechizujesz, wiążesz stułą dłonie małżonków, służysz w konfesjonale, uczysz bliźnich jak przebaczać, uczysz miłości, karmisz ludzi Bożym chlebem, współczujęsz cierpiącym, prowadzisz człowieka u kresu jego ziemskiego życia do bram Piotrowych.
Życzymy Ci drogi księże proboszczu dużo żelaznego zdrowia, promiennego uśmiechu na twarzy, szczęścia, pomyślności, zadowolenia z siebie, zadowolenia z powołania, ludzkiej dobroci, angielskiej cierpliwości.
Matka Boska niech przygarnie Cię do swojego serca i niech ma Ciebie w opiece w każdym dniu. Duch Święty niech Cię prowadzi, oświeca, uczy, wspiera i kształtuje Twoje serce kapłańskie na wzór Najświętszego Serca Jezusa i Maryi. A Twój patron św. Krzysztof niech wyprasza u Boga dla Ciebie krocie łask Bożych. Bóg zapłać księże proboszczu Krzysztofie za to, że jesteś z nami. Zapewniamy Cię o naszej codziennej modlitwie.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.