36 czynnych uczestników I edycji EDK z Bydlina do Imbramowic

Udało się. Pierwsza edycja EDK (Ekstremalnej Drogi Krzyżowej) z Kościoła pw. św. Małgorzaty w Bydlinie do Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach zakończona. Ilość uczestników pozytywnie zaskoczyła. Pomimo trudnej pogody do uczestnictwa w EDK zgłosiło się 36 osób. 34 uczestników pieszego pokonywania szlaku EDK i 2 osoby w zabezpieczeniu logistycznym i czuwaniu nad zdrowiem pozostałych. Miło nam, że tak duża ilość osób wyruszyła spoza parafii Bydlin. Poniżej przedstawiamy imiona uczestników oraz miejscowości skąd przybyli na EDK do Bydlina. Dziękujemy róznież wszystkim, którzy pomagali przy organizacji, uczestniczyli w Mszy Świętej, oraz tym którzy uczestniczyli z nami w 2-ch stacjach EDK w Bydlinie. Dziękujemy kapłanom: Ireneuszowi z Dąbrowy Górniczej, który uczestniczył w całej drodze EDK, ks. proboszczowi Krzysztofowi, który koncelebrował Mszę Świętą oraz ks. kanonikowi Romanowi, który pełnił posługę w konfesjonale.
Droga była bardzo trudna. Uczestnicy niemal padali ze zmęczenia, ale byli ogromnie szczęśliwi, że dotarli. Radość jaka towarzyszyła po zakończeniu obrazuje jedno ze świadectw uczestniczki EDK:
 „…Chciałam podziękować za wspólną drogę, za to że dane mi było wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu 😊
Chcę być blisko wszystkiego co będzie się działo w przyszłości, liczę na informacje o organizacji podobnych wydarzeń…
Pozdrawiam i jeszcze raz z całego serca, mocno dziękuję!!!”
Zapraszamy za rok na kolejną edycje.

 

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.