Błogosławieństwo Bp. Grzegorza Kaszaka na zakończenie Camino szlakiem św. Jakuba /galeria/

W dniu 20.09.2021 r. w naszej parafii gościł ks. bp Grzegorz Kaszak, który przewodniczył Mszy Świętej na zakończenie pielgrzymki przedstawicieli diecezji sosnowieckiej szlakiem św. Jakuba. Ich wyprawa nabrała większego znaczenia, gdyż zbiegła się z obchodami Roku św. Jakuba w diecezji sosnowieckiej. Ks. bp Grzegorz dowiedziawszy się o ich pielgrzymce, już drugiego dnia wyprawy, udzielił im swojego błogosławieństwa i przekazał je telefonicznie. W dniach 6 – 20.09.2021 r. przebyli oni Camino Portugues Da Costa z Porto /Portugalia/ do Santiago de Compostela /Hiszpania/ oraz udali się do Fatimy. Uczestnikami byli pielgrzymi związani z naszą parafią oraz parafią św. Katarzyny Aleksandryjskiej z Będzina-Grodźca. Sześciu mężczyzn to: Paweł l. 18 z Kolbarku, Piotr l. 23 i Jarek l. 49 z Bydlina, Damian l. 29 i Paweł l. 31, których żony pochodzą z Bydlina oraz Marek l. 63 z Będzina-Grodźca. Ks. bp został powitany przez proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Słomiana oraz przez przedstawiciela pielgrzymów. Brata Marka powitała żona Joanna oraz proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej z Będzina-Grodźca – ks. Piotr Pilśniak, który był duchowym opiekunem pielgrzymki. Ks. Piotr w dniu 7.09.2021 o 7.00, na rozpoczęcie wyprawy, odprawił Mszę Świętą w intencji pielgrzymów. Każdego dnia w czasie sprawowanej i transmitowanej on-line Eucharystii modlił się w ich intencji. Po Mszy Świętej ks. bp Grzegorz Kaszak udzielił pielgrzymom uroczystego błogosławieństwa i zaprosił do wspólnego zdjęcia. Dziękujemy…
Informacja o uroczystym zakończeniu pielgrzymki została zamieszczona również na stronie diecezji sosnowieckiej (kliknij w link)

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.