Komunikat Biskupa Sosnowieckiego

KOMUNIKAT BISKUPA SOSNOWIECKIEGO

Umiłowani Diecezjanie!

 

„Bóg jest Miłością”. A „świat bez miłości byłby światem martwym”. Tę miłość do Boga i człowieka wyrażamy w uczynkach miłosierdzia. Chcemy je wypełniać wspólnie z Caritas Diecezji Sosnowieckiej zdając sobie sprawę, że razem możemy więcej.

Kochani! W ubiegłym roku pięknie odpowiedzieliście na moją prośbę przekazania 1% podatku na dzieła prowadzone przez Diecezjalną Caritas. Uzbieraliśmy 334 812,34 zł, za co bardzo gorąco pragnę Wam podziękować. Dzięki Waszej hojności mogliśmy:

* Głodnych nakarmić, spragnionych napoić. W samej tylko jadłodajni w Olkuszu wydaliśmy 22 680 posiłków. Dla wielu był to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia.

* Wiele osób mogło skorzystać z noclegowni i domów dla bezdomnych. Pragnę też poinformować, iż ukończyliśmy budowę Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu – Klimontowie, gdzie już niebawem będą mogły znaleźć dom kobiety z dziećmi pozostawione bez pomocy same sobie.

* Chorych „nawiedzać”. Wiedzcie, że pomagaliście jednym procentem chorym: wiele osób otrzymało leki, na które nie było ich stać, skorzystało z turnusów rehabilitacyjnych, czy otrzymało sprzęt medyczny potrzebny do rehabilitacji, są i tacy, którzy dzięki wam korzystali z dofinansowania do leczenia, przez cały rok.

Z jednego procenta wspomagaliście działalność świetlic, w których prawie codziennie przebywa, uczy się i bawi ponad 120 dzieci, dofinansowaliście ich pobyt na koloniach, a także pomagaliście osobom indywidualnym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracam się więc ponownie do Was, moi Drodzy Diecezjanie, jak i do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą, abyście i w tym roku okazali serce i przekazali 1% podatku na Dzieła Caritas.

Matce Przenajświętszej, powierzam Was, Drodzy Diecezjanie i nasze wspólne dzieła.

Z pasterskim błogosławieństwem,

Wasz biskup + Grzegorz

  Zdjęcie PDF

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.