Diecezjalny Konkurs na Tryptyk Wielkanocny 2019 (zdjęcia z uroczystości)

28 maja br. w Szkole Podstawowej w Bydlinie odbyło się uroczyste zakończenie Diecezjalnego Konkursu na Tryptyk Wielkanocny skierowanego do uczniów szkół podstawowych i III klas gimnazjum. Konkursowi od wielu lat patronuje J.E. ksiądz biskup Piotr Skucha.

Konkurs, organizowany przez Szkołę Podstawową i Parafię w Bydlinie, cieszy się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba jego uczestników. Tryptyki są wykonane przez uczniów różnymi technikami plastycznymi, np. malowane na szkle, desce, tekturze, rysowane pastelami, wypiekane z ciasta, z masy solnej, wycinane z kolorowych papierów, komponowane z kamyków, koralików, styropianu. Wszystkie prace są bardzo pomysłowe, świadczą o dużej wyobraźni i talencie młodych twórców. Większość z nich jest także dobrze przemyślana pod względem teologicznym.

W uroczystości zakończenia konkursu wzięło udział liczne grono nagrodzonych i wyróżnionych uczniów, nauczycieli i rodziców. Galę swoją obecnością zaszczycił ks. biskup Piotr Skucha oraz ks. Michał Knapik – wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Sosnowieckiej, ks. prałat Piotr Noga, pan Norbert Bień – wójt gminy Klucze, pani Jarosława Kraszewska – dyrektor GZO, ks. kanonik Roman Wojtan, ks. proboszcz Krzysztof Słomian i wieloletni dyrektor Gimnazjum pan Krzysztof Dąbrowski.

Na tę uroczystość niezwykły upominek dla naszej Szkoły przywiózł ks. Michał Knapik, a mianowicie młode drzewko gruszy, upamiętniające 20 rocznicę pobytu Ojca świętego Jana Pawła II w Sosnowcu. Drzewko zostało posadzone koło szkoły. W ceremonii sadzenia, którą rozpoczął ks. bp Piotr Skucha, uczestniczyli wszyscy zaproszeni goście, uczniowie naszej szkoły i innych szkół, nauczyciele i rodzice. Zakończył ją dyrektor szkoły pan Paweł Milanowski. Drzewko będzie nam każdego dnia przypominać o Wielkim Polaku i jego wizycie w naszej diecezji. To wielki zaszczyt dla naszej szkoły, że mamy taką pamiątkę.

Po ceremonii posadzenia drzewka przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody i dyplomy. Cenne nagrody organizatorzy mogli wręczyć dzięki licznemu gronu sponsorów. Po zakończeniu części oficjalnej, był wernisaż oraz słodki poczęstunek.

W konkursie brali udział uczniowie z następujących szkół:
Sosnowiec nr 1, nr 6, Jaworzno nr 6, nr 10, nr 12, Dąbrowa Górnicza nr 6, Olkusz nr 3, Wolbrom nr 1, nr 2, Gołaczewy, Bydlin, Dłużec, Ryczówek, Wierzchowisko, Kosmolów, Kwaśniów, Zadroże.

W kategorii klas I – III SP pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
I mjc – Krzysztof Wadowski – Olkusz nr 3
Wojciech Szopa – Bydlin
Julia Grojec – Dłużec
II mjc – Amelia Piputa – Dłużec
III mjc – Laura Lis – Dłużec
Wyróżnienia zdobyły prace z Sosnowca nr 6 i Jaworzna nr 6.

W kategorii klas IV – V SP pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
I mjc – Zuzanna Domagała – Wolbrom nr 2
Milena Konieczna – Wierzchowisko
II mjc – Emilia Kyzioł – Wierzchowisko
Maria Kulawik – Kosmolów
Zofia Trepka – Dłużec
III mjc – Gabriela Mrozik – Wolbrom nr 1
Martyna Jaśko – Kwaśniów
Zuzanna Kuś – Wolbrom nr 2
Nadia Nocoń – Wolbrom nr 2
Wyróżnienia zdobyły prace z Jaworzna nr 3, Wolbromia nr 2, Kwaśniowa, Dłużca, Gołaczew, Kosmolowa, Ryczówka.

W kategorii klas VII, VIII SP i III Gim. pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
I mjc – Krystian Latacz – Dłużec
II mjc – Oliwia Kaszuba – Jaworzno nr 12
Zofia Nieużyła – Jaworzno nr 12
III mjc – Maja Rosół – Bydlin
Aleksandra Gruszczyńska – Bydlin.

Prace uczniów będą wystawione w kościele w Bydlinie oraz w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu.

Koordynatorzy konkursu p. Grażyna Wrona, p. Renata Dusza, p. dyrektor Paweł Milanowski oraz ks. prob. Krzysztof Słomian serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i sponsorom za zaangażowanie, a ks. bp. dr. Piotrowi Skusze za honorowy patronat i obecność.

Grażyna Wrona

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.