Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu (18.12.2022 r.)

Bydlin 18.12.2022r.

IV Niedziela Adwentu

1. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień;
2. W środę planowany jest przedświąteczny wyjazd do chorych od godziny 9:00. Prosimy zgłaszać zainteresowanych w zakrystii i kancelarii lub dzwoniąc na numer parafialny.
3. Ostatni tydzień adwentu – druga część przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie kościoła do świętowania Narodzenia Pańskiego. Trwają msze św. roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 17:00. Zachęcam do licznego udziału szczególnie dzieci i młodzież.
4. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycyjne polskie zwyczaje podczas wieczerzy wigilijnej. Modlitwa, czytanie Pisma św. łamanie się opłatkiem. O północy Pasterka na, którą wszystkich zapraszam. Przy bocznym ołtarzu znajduje się Światełko Betlejemskie, które możemy zanieść do swoich domów.
5. Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas do nabycia w zakrystii. Wszystkie rodziny, które nie mogły przyjąć w swoich domach, mogą to jeszcze uczynić.
6. Zakończyły się rekolekcje adwentowe. Dziękujemy ojcu Tomaszowi Pilch za obecność, modlitwę, posługę w konfesjonale, wygłoszone nauki. Polecamy Go naszym modlitwą upraszając wszelkiego błogosławieństwa Bożego, obfitości łask w pracy duszpasterskiej. Szczęść Boże.
7. Dziękujemy księżom z dekanatu za posługę w konfesjonale. Pomimo trudnym warunków atmosferycznych byli obecni i skorzystaliśmy z ich posługi.
8. W dniu 12 grudnia br. odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Świątecznej dla dzieci i młodzieży. Uczennica naszej szkoły Roksana Samoiluk zdobyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
9. Trwa Sztafeta modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne w naszej diecezji. W Wigilię Narodzenia Pańskiego nasza parafia będzie się modlić w tej intencji.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej znajdującej się na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła. Do nabycia w zakrystii kalendarze.
10. Wszystkim jubilatom, solenizantom oraz uczestnikom tej liturgii życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej oraz patronki naszej parafii św. Małgorzaty. Szczęść Boże.