Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego (8.01.2023)

Bydlin 8.01.2023r.

na Niedzielę Chrztu Pańskiego

1. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień;
2. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy przyczynili się do naszego chrztu; rodzicach, chrzestnych i kapłanach.
4. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się pierwsza część okresu zwykłego, która potrwa do wtorku przed Środą Popielcową. Tradycyjnie śpiewanie kolęd będzie nam towarzyszyć do święta Ofiarowania Pańskiego.
5. W przyszłą niedzielę 15 stycznia swoje spotkania będą miały dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Związane z mierzeniem strojów komunijnych po Mszy św. o godz. 11.15. Również po tej Mszy swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
6. Proszę, aby w styczniu wszelkie sprawy kancelaryjne zgłaszać po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Numer parafialny znajduje się na stronie internetowej.
7. W trakcie trwającej kolędy w rozmowach z parafianami daje się zauważyć wielkie zainteresowanie sprawami naszej wspólnoty. To budujące i ważne, widzicie państwo wiele potrzeb i wyzwań przed z którymi jako parafia musimy się zmierzyć. Padają ciekawe propozycje. Często pojawiała się sprawa wsparcia w postaci tzw. „tacki inwestycyjnej”. Dlatego proponuję, żeby w każdą trzecią niedzielę miesiąca była by ona zbierana. Na kopercie wpisujemy adres rodziny, możemy również wysyłać na konto parafialne. Nie wyznaczam kwot, każdy według swoich możliwości może wspomóc wspólną sprawę. Pierwsza tacka odbyła by się w przyszłą niedzielę. Dziękuję wszystkim za wielkie zrozumienie, serdeczność z którymi spotykam przy każdej okazji.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej znajdującej się na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła.
9. Porządek kolędy na ten tydzień /kliknij w link/:
10. Wszystkim jubilatom, solenizantom oraz uczestnikom tej liturgii życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej oraz patronki naszej parafii św. Małgorzaty. Szczęść Boże