Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą (24.07.2023)

 1. Intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień;
 2. Zapowiedzi przedślubne

          Karol PIASNY, kawaler l. 27, par. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu
i Paulina PANDEL, panna    l. 27  par. tut. – zap. druga

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;

wtorek – święto św. Jakuba Apostoła

    – środa – świętych Joachima i Anny. rodziców NMP

          –  sobota – świętych Marty, Marii i Łazarza

 1. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie święto św. Jakuba, apostoła. Tradycyjnie w tym dniu przyzywamy także wstawiennictwa św. Krzysztofa patrona podróżujących. Razem z MIVA Polska modlimy się o bezpieczeństwo na drogach i modlimy się za dzieła misyjne. W naszej parafii w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie święcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji wspomogą Polskich Misjonarzy w zdobywaniu środków transportu.
 1. Wszystkich chętnych do utworzenia chóru parafialnego w naszej parafii, chcących pośpiewać, zapraszam do skontaktowania się z panem Andrzejem – naszym organistą. Wkrótce zostanie ogłoszony termin pierwszego spotkania organizacyjnego. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.
 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Serdecznie witamy Kanclerza Kurii Sosnowieckiej ks. dra Mariusza Karasia, który głosi nam Słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej z procesją eucharystyczną o godz. 12:00. Dzisiaj także podczas wszystkich Mszy św. będzie można nabyć przygotowane ikony z wizerunkiem Patronki naszej parafii św. Małgorzaty wykonane ze starych ławek, dochód przeznaczony zostanie na spłatę obecnych ławek. Ikony te mają dla nas szczególną wartość, to żywa historia naszego kościoła, naszych przodków, którzy z nich korzystali, a teraz jako Ikony będą nam towarzyszyć w naszym życiu. Niech w naszych domach znajdzie się kawałek historii naszej parafii.  Natomiast po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam wszystkich na spotkanie parafialne, rodzinne na podwórku parafialnym, będzie kawa, herbata, ciasto, grill i inne atrakcję. Będą zaproszeni ciekawi goście, klub motocyklowy z Jaworzna opiekujący się pomnikiem Legionistów na naszym cmentarzu. Fanów motoryzacji zachęcam do podziwiania motorów.  Niech to spotkanie stanie się okazją do rozmów, integracji naszej wspólnoty parafialnej wspólnej zabawy. Dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzisiejszego spotkania, wszystkim osobom, wspólnotom. Przyjdźmy całymi rodzinami. Zapraszam wspólnoty parafialne; Żywy Różaniec, Koła Gospodyń, Wojowników Maryi, LSO, Strażaków i wszystkich parafian i gości. Serdeczne zapraszam.
 1. W tym tygodniu został wykonany wjazd na parking parafialny. Dziękuje panom Ludwikowi, Dariuszowi, Zdzisławowi i Czesławowi za wykonaną prac. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy. Trzeba wykonać słupki przy wjeździe. Osoby potrafiące murować (z użyciem kamienia) proszę o kontakt i pilną pomoc, aby można było kontynuować dalsze prace.

 

 1. Trwa renowacja drogi krzyżowej, pierwsza stacja została już wykonana, przemalowana na nowo, na wzór poprzedniej stacji. Pięć ram drogi krzyżowej już zostało odnowionych. Bardzo dziękuję pewnej osobie za włożony trud w wykonanie tej konserwacji. Dziękuje pani Basi za dekorowanie i przygotowanie kwiatów do naszego kościoła. Dziękuje pani, która obszyła stuły, oraz paniom za ofiarowanie kwiatów do naszej świątyni oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają. Bóg zapłać.

 

 1. W kaplicy przy cmentarzu zostały zamontowane nowe organy. Było to możliwe dzięki ofiarodawcy; panu Franciszkowi Derdzie. Bardzo dziękuję panu Franciszkowi za cenny instrument, którym będziemy chwalić Pana Boga. Bardzo dziękuję Panu Jackowi Osuchowi Wiceministrowi Sportu i Turystyki, Panu Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie, Wójtowi Gminy Klucze Panu Norbertowi Bieniowi i Radzie Gminy Klucze. Za wszelką pomoc w pozyskaniu dofinansowania na poczet remontu naszej kaplicy. Udało się pozyskać środki w wysokości około czterystu tysięcy. W najbliższym czasie rozpoczną się prace remontowe.
 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej znajdującej się na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła.
 2. Wszystkim jubilatom, solenizantom oraz uczestnikom tej liturgii życzę błogosławieństwa Bożego  i opieki Matki Najświętszej oraz patronki naszej parafii św. Małgorzaty. Szczęść Boże.
Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.